GEL SEN BENİ DİNLE

Murat Şirin Kimdir ?

Yıldız Teknik Üniversitesi mezunuyum. Matematiği çok sevmem ve üniversite sınavında elde etiğim başarının (matematiği fulledim) teşvikiyle matematik öğretmeni olmaya karar verdim. İlk olarak da özel bir temel lisede stajyer öğretmen olarak görev aldım. Daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesinde Eğitim ve Öğrenci Koçluğu eğitimini tamamlayarak öğrenci koçu oldum.

Son 4 yılı üniversite düzeyinde olmak üzere 8 yıldır özel ders veriyorum.8 yıllık süreçte çeşitli kurum ve kuruluşlarda çalıştım (özel ders kurumları, dershane). Bununla birlikte KUNDUZ, QANDA gibi soru çözüm uygulamalarında matematik eğitmenliği yaptım ve burada binlerce soru çözdüm. Buradaki eğitmen ortalamam Kunduz için 4.8/5; Qanda uygulaması için S+ (en iyi derece) tır.

Şimdiye kadar 3000 saati online olmak üzere toplam 5000 saatin üstünde özel ders tecrübem mevcut. İlkokuldan lise son sınıf dahil olmak üzere üniversite seviyesine kadar her sınıftan öğrencilerim oldu. Online, yüz yüze, grup ve sınıf derslerim oldu. Ayrıca dereceye ve olimpiyatlara hazırladığım öğrencilerim de oldu.

Matematiği çok seviyorum. Öğrencilerime de bu matematik sevgisini aşılamaya çalışırım. Matematiği anlattıkça ve de faydalı olduğumu gördükçe daha da motive oluyorum. Matematiği sevmeleri için teoriden çok pratikliğe özen gösteriyorum. Onların sıkmadan derse katılımını artırarak ve motive ederek bir oyun edasıyla derslerimi işlerim. Öğrencilerim eğlenceli bir öğretmen olduğumu söylerler.

Derslere başlamadan önce kısa bir sohbetle onu rahatlatır. İlk dersim ise eğer, ona geçmişteki başarılarımdan söz ederim. Kısaca kendimi tanıtırım. Geçmişteki öğrencilerimle olan başarılarımızı anlatırım. Bu yolda beraber olduğumuzu yalnız hissetmemesi gerektiğini sözlerim ve mimiklerimle hissettirmeye çalışırım. Derse gelince de önce en kolay sorularla başlar onu derse ısındırmaya çalışırım. Ardından zorluk derecesini arttırarak aslında bu soruların kolayca yapıldığını ispatlı olarak göstermiş olurum. Dersin sonunda yüzünde mutlu bir tebessüm bırakıp bir sonraki ders için program oluştururuz.

Hatırı sayılır süredir bu meslekte olduğum için zaman içinde kendime ait belli başlı pratiklikler kazandım. Kendime ait 70’e yakın kısayol, pratik yollar keşfettim. Bunlar formül gibi olmasa da bazı konularda zamandan çok tasarruf edildiğini söyleyebilirim. Bunun da bana çok çalışmanın bir ödülü olduğunu düşünüyorum. insan sevdiği işi yapmalı, bende öğretmenliği seviyorum. Bundan dolayı olsa gerek çalışırken yorulmuyorum.

Boş zamanlarımda satranç oynamayı çok seviyorum. Sudoku çözmekten hoşlanırım. Futbola ilgim hem oynayarak hem de izleyerek devam etmekte. Basketbol da da fena sayılmam.

İstanbul da yaşıyorum ve bu şehri seviyorum. Her geçen zamanda yeni bir yerini daha keşfediyorum. Gezmeye, görmeye ve keşfetmeye devam ediyorum.

Sinemaya gitmeyi, müzik dinlemeyi, kitap okumayı çok severim. Özellikle her kitap okuyup bitirdiğimde hayata yeni bir Murat olarak baktığımı hissederim.

Hayattaki amacım insanlığa faydalı olmak. Her insan farklı şeyler yaparak insanlığa katkıda bulunabilir. Bende en iyi olduğum işte yani matematikte insanlığa katkıda bulunmak istiyorum.